Nacházíte se zde: Úvod » O naší školce

O naší školce

Mateřská škola v Nové Hradečné byla zřízena již v roce 1928, kdy byla nouzově umístěna do hostince č. p. 79. Během let byla škola postupně umístěna v několika budovách. V roku 1976 byla adaptována budova č. p. 189, která k výchově a vzdělávání dětí předškolního věku slouží doposud.


Jsme venkovská mateřská škola s environmentální profilací. V roce 2017 jsme získali mezinárodní titul Ekoškola, v roce 2019 jsme titul opět obhájili.
Budova mateřské školy je umístěna na okraji vesnice. Děti mají k dispozici velkou hernu spojenou s prostornou ložnicí, jídelnu, šatny a hygienické zařízení. Budova je adaptovaná pro 48 dětí, v současné době jsme mateřskou školou jednotřídní.
Škola má velkou zahradu, ta byla díky dotaci v roce 2014 přebudována s pomocí zahradního architekta na přírodní zahradu, která slouží dětem ke hře a učení v přírodním prostředí. Je zde venkovní učebna, herní prvky, stavby z proutí, záhony na pěstování zeleniny. Byly zasazeny keře rybízů, také borůvky, jahody, maliny a ostružiny. U vchodu do mateřské školy jsme s dětmi v roce 2015 zasadili jabloň.Tak navazujeme na projekt vesnice Nová Hradečná "Ochutnávej Hradečnou". Děti tráví na zahradě velkou část dne.
Umístění mateřské školy nabízí také dostatek možností k vycházkám do okolí – pole, potok, Hradisko, rybník, kopec Hůrka, sv. Ján atd.. Děti podnikají objevné polodenní výlety a ve sběrových pytlících přinášejí na zahradu své poklady, které na výletech najdou (kamínky, šišky, mech a další přírodniny).
Mateřská škola má velice dobrou úroveň spolupráce se zřizovatelem Obcí Nová Hradečná. Máme plnou podporu zřizovatale při našich činnostech s dětmi. Dále spolupracujeme s místní Základní školou Nová Hradečná, se kterou pořádáme společné akce pro děti i rodiče. S předškolními dětmi pravidelně navštěvujeme 1. třídu základní školy před zápisem dětí do ZŠ. Výborná spolupráce je také s organizacemi v obci - s Klubem žen a Hasiči. 

Mateřská škola dětem nabízí

  • divadelní představení dle aktuální nabídky
  • projektové dny, výukové programy
  • práci s keramickou hlínou
  • turistické vycházky do okolí
  • návštěvu dopravního hřiště
  • „hrátky“ na zahradě spojené s hrami a převleky
  • spolupráci se základní školou
  • besedy o knihách v místní knihovně
  • spolupráci s místními hasiči
  • spolupráci s myslivci

Nabídka všech aktivit je rozpracována podle jednotlivých měsíců v ročním plánu.
 

Prohlášení o přístupnosti ©2009-2024 Mateřská škola Nová Hradečná