Nacházíte se zde: Úvod » Ekoškola » Informování a spolupráce

Informování a spolupráce

 

Zveřejněno ve Zpravodaji obce Nová Hradečná

Budujeme ekoškolku

Obec Nová Hradečná se může pyšnit titulem Vesnice roku Olomouckého kraje 2014. Kdo pomohl obci k takovému titulu? No přece my všichni, tím jak se podílíme na aktivitách a dění v obci. Tato malebná vesnička neusnula na vavřínech, ale jede dál a chce vytvářet pro své občany příjemné a zdravé místo k bydlení. A kde začít? U nejmenších  Proto se školka zapojila do programu Eko-školka a bude zuby nehty bojovat o její titul.
Na podzim byl vytvořen ekotým z rodičů školkáčků a zaměstnanců školky. Ekotým má 9 členů: Kruková Jana,Ondruch Pavel,Mikulková Renáta,Vojáčková Veronika,Ryšánková Kateřina,Babišová Lucie a jejich děti.Zaměstnanci MŠ:Maulerová Zdeňka,Ryšavá Helena a Rischawá Irena. Tento nadšený tým se ihned pustil do práce. A pokračuje v metodice 7 kroků. Prvním z kroků je ekotým. Ten je již vytvořen. Druhým krokem je analýza – zjišťování slabých a silných stránek. Třetím krokem je plán činností – hledají se řešení, stanovují se cíle a plánují se aktivity. Čtvrtým krokem je sledování a vyhodnocení – rozvoj dovedností, posuzování výsledků, hledání příčin neúspěchů. Pátým krokem je environmentální výchova ve výuce – chápaní souvislostí. Šestým krokem je informování a spolupráce –zapojit do programu celou školku, rodiče i širší veřejnost. Posledním sedmým krokem je ekokodex – společný soubor hodnot a pravidel.
Ekotým na první schůzce vybral téma prostředí školky (vnitřní i vnější prostředí mateřské školky), provedl analýzu a předestřel plán činností, který děti ve školce následně plnily. Na druhé schůzce byl plán činností vyhodnocován a doplňován. Začátkem března proběhlo další setkání, kde jsme vyráběli s dětmi dekorace z přírodnin do interiéru školky. Protože i exteriér školky (zahrada) potřebuje po zimě zvelebit, naplánovali jsme na druhý týden v dubnu pracovní setkání všech rodičů (zahradnické náčiní prosíme sebou). Odměnou za práci bude akce ke Dni dětí v upravené zahradě školky s interaktivním programem nejen pro děti.
Vyzýváme maminky, tatínky, prarodiče i další nadšence, aby přišli za námi a do projektu se zapojili. Čeká vás nejen příjemně strávená chvilka se zajímavým a zábavným tématem, které můžete doplnit o své postřehy, ale i dobrota ke kávičce, kterou pomáhají připravovat děti s paní Irenkou.
Za ekotým Lucie Babišová
 

Dokumenty ke stažení

Jaro ve školce-p. Babišová.docx
DOCX soubor (14.45 KB)

Prohlášení o přístupnosti ©2009-2024 Mateřská škola Nová Hradečná